„Ево добре књиге“ - књижевно дружење са Јасминком Петровић

У оквиру Дечје недеље, 05.10.2015. године, у Библиотеци “Бранко Миљковић“ одржано је књижевно дружење ученика звездарских основних школа са омиљеном књижевницом младих - Јасминком Петровић. Представници 7. разреда наше школе, љубитељи књига и читања, имали су прилику да присуствују овом занимљивом књижевном сусрету који је превазишао оквире успешне промоције романа „Лето када сам научила да летим“ и претворио се у незаборавно дружење са ауторком више од тридесет књига за децу и младе („Школа“, „Ово је најстрашнији дан у мом животу“, „Од читања се расте“, „Породица“, „Бонтон“).

И поред успешне видео презентације одломака романа, најлепши део овог књижевног дружења био је непосредан, духовит и занимљив разговор Јасминке Петровић са ученицима. Теме су проистекле из дела и ауторка је на забаван начин усмеравала разговор о лету, мору, авантурама , међусобном односу младих са бакама и дедама, о симпатијама, проводу, школским и другим обавезама. Сви учесници су били насмејани, добро расположени и жељни да што пре открију због чега на полеђини романа пише:

„Ако прочиташ ову књигу, научићеш да летиш или да се бар мало подигнеш са земље“.